Portu Gallery

Investování do investičních předmětů - alternativních investic.

Roční zhodnocení závisí na typu investice

jednotky až desítky %

Délka jedné investice

5 až 10 let

Minimální výše jedné investice

1,- Kč

Plusy

  • Pravidelně se objevují nové investiční nabídky, které pokrývají různorodé alternativní investice.
  • Platforma dopředu notifikuje o blížících se nových investicích.
  • Ke každé investici se dozvíte poměrně hodně informací.
  • Investovat můžete i velmi malé částky a rozložit tak riziko.

Mínusy

  • Některé investice snadno prošvihnete, protože je o ně velký zájem.
  • Platforma svádí investory, aby investovali do všeho, přitom v různých oblastech je různá pravděpodobnost výnosu. Chybí nám detailnější informace i vývoji cen či indexů v jednotlivých oblastech.
  • Investiční horizont není a vlastně ani nemůže být dopředu znám.
  • Chybí sekundární trh.

Naše hodnocení

Portu Gallery je v současnosti u nás jediný zástupce v oblasti investování do alternativních investic. Jedná se v podstatě o crowdfundingové investování, do různých fyzických předmětů, které mají vysoký potenciál v nárůstu hodnoty. Samotné investování je extrémně jednoduché, stačí si dopředu poslat na investiční účet nějaké peníze.

Po několika týdnech současní i potenciální investoři poznají, že pro některé investice převyšuje poptávka nad nabídkou a takové investice se zainvestují během pár hodin. Tam se pak může stát, že vám investice uteče. Naopak o některé investice je menší zájem a ty jsou v nabídce i několik týdnů.

Investování funguje demokraticky a to v podstatě znamená, že ve chvíli, kdy správce investice (tedy Portu Gallery), najde potenciální možnost prodeje investičního předmětu, tak se investoři společně rozhodují o prodeji. Může se tedy stát, že se investice ukončí, když sami ještě nebudete chtít nebo obráceně. S tím je nutné dopředu počítat.

Zaregistrovat se

Základní údaje

Webová stránka:
Název společnosti:
WOOD & Company Financial Services, a.s.
Funguje od roku:
od září 2019

Investiční charakteristiky detailně

Riziko:
Vyšší
Roční výnos:
Jednotky až desítky procent, hodně to závisí na konkrétní investici, rozhodně nejde podle jedné povedené investice predikovat stejný úspěch u jiné.
Minimální investice:
1,-Kč
Poplatek za investici:
Počáteční poplatek je započten v nákladech investice a průběžné i koncové poplatky se strhnou z prodeje, obecně se pohybují 1 až 2% ročně z hodnoty investice.
Investiční horizont:
Delší - platforma uvádí jako typické 5 až 8 let, ale fakticky to nic neznamená, k zajímavému odprodeji může dojít klidně po třech měsících.
Autoinvest:
Není.
Možnost předčasného prodeje investice:
Aktuálně není.
Celkem proinvestováno:
Částku neznáme, ale půjde o větší desítky milionů.
Kolik času je třeba investování věnovat:
Opatrný investor si určitě přečte veškeré podklady a nebude investovat do všeho, pak to bude znamenat, že potřebuje několik desítek minut až hodinu na investici. Ale z vlastní zkušenosti víme, že investice jako takové lze provést i za pár sekund.
Do čeho se investuje:
Primárně jde o fyzické předměty, které mají historickou (například historické hudební nástroje, veteráni), uměleckou (například moderní umění) nebo třeba sběratelskou hodnotu. Dále se může jednat o investiční nerosty (drahé kameny a podobně) či investiční alkoholy (whisky, víno).

Další informace

Aternativní investice je oblast investování, která hledá potenciální nárůst hodnoty ve věcech kolem nás. Váš děda si koupil zápalky a zapomněl je v kabátě. Ten jste po 60ti letech vyndali ze skříně a zápalky dnes prodáte za několik tisíc. Náhoda? Ano, ale alternativní investování hledá takové unikáty cíleně s vidinou pravidelného růstu ceny.

Nejčastěji se mluví o umění, protože tam existuje staletá historická zkušenost. Na západě je hodně rozšířené investování do vzácných alkoholů a v poslední době se můžete setkat i s investicemi do poměrně novodobých vynálezů jako je třeba Lego nebo sběratelské kartičky či třeba komiksy.

U každé investice se říká, že by investor měl investici rozumět, a u alternativncích investic to platí dvojnásob.

Zaregistrovat se Oficiální stránky

Naše doporučení využívá dostupné informace, naše zkušenosti se společností a v minulosti dosažené výsledky. Budoucí výsledky mohou být jiné a určitě nejsou bez rizika.